pondělí 16. března 2009

Skrz

Dostali jsme se opět skrz, řekl bych.

Každý rok přichází po zimě den, kdy je pořádně vidět slunce, vzduch už není jen plastik sypaný popelem, ale je v něm náznak pupenů. Pár si jich vybavím. Třeba když v parku u Letohrádku zkoušel první kroky malý francouzský kluk a měl červené ponožky. Nebo když po dni zčásti stráveném na větrném hřebeni nedaleko Hostýna a noci zvláštního šamanského léčení už nebylo cítit sníh. Nebo když jsem se pokoušel mluvit s jednou sympatickou fenkou.

(Mimochodem, do Ortenovy Kutné Hory se zřejmě začíná aktivně zapojovat živel Honza Těsnohlídek. Snad ji to probudí. Což mi připomíná, že Psí víno (bez odkazu - jejich web totiž už nějaký ten měsíc spí), kde Honza taktéž působí, pořádá zítra v pražských Krásných ztrátách autorské čtení.)

1 komentář:

  1. Anonymní29/3/09 14:24

    tyvole, no tohle je krásný.
    zaprvý je fajn, žes na chvilku zas vykouk, zadruhý je tohle jeden z nejroztomilejších příspěvků, protože si tě představuju jak mluvíš s fenkou a přijde mi to vtipný.
    jinak takový vzduchoprázdno. klidně bych si na chvilku zajel někam popovídat se psem. a taky jsem včera vyšel ven a cejtil jaro. vzduch byl úžasnej.

    OdpovědětVymazat