Dorazil jsem druhý den, dovezl trochu vína, malinko jídla a něco na čtení.
Víkend to byl krásný. Počasí vyšlo ideálně. Navíc jak často má člověk příležitost trávit tři dny více méně pouze povídáním
- a, o knihách
- b, o lidech, kteří knihy píší a vydávají
- c, o světě jako takovém
- d, o věcech označovaných často jako "inťoušská témata" (což zahrnuje rozpravu o neschopnosti Univerzity Karlovy vychovávat odborníky s žurnalistickou průpravou i diskuzi o víře u pozdní nedělní snídaně).
Říkám si, jací vlastně jsou lidé, kterým ještě nebylo třicet, píší poezii nebo prózu. Přispívají aspoň občas do literárních periodik. Čtou o něco víc než ostatní. Někteří se vrhají na filozofickou fakultu, aby svůj vztah k jazyku podpořili studiem bohemistiky (a mnozí z nich později utíkají jinam). Mnozí jsou stejnou měrou talentovaní a nepraktičtí. Na živobytí si rozhodně vydělávají všelijak (v barech i v reklamních agenturách). Často silně kouří. Dávají přednost kavárnám. Nikdy nejsou příliš při penězích (utrácejí je za knihy, divadlo, víno a cigarety). Sní o tom, že prorazí, nejlépe svou první knížkou. Jsou si do jisté míry vědomi, že tvoří s ostatními píšícími čtenáři poměrně uzavřenou společnost, která si navzájem prodává knihy, chválí si je i kritizuje a udržuje se ve dlouhodobě stejné finanční tísni, kterou je nutné řešit prací.
Samozřejmě přehnaně zobecňuji.
Je to popis, který se hodí skoro na každého, ne? - ovšem chybí tam pivo a hospody, pro tuto skupinu snad ještě významnější nežli kavárny a víno.
OdpovědětVymazatjá bych milý weidře řkla totéž, zvláště když jsem byla účastníkem milého zájezdu na Vranov:)a vína nebylo málo:)a hospoda tam byla taky
OdpovědětVymazata cigaret asi taky nechybělo
inu, jsme holt taková skupinka skorotřicétníků:)
ježiši, to zní ale běsně
chachacha
OdpovědětVymazatinternet je vážně malej
a s tvým popisem úplně souhlasím, no:)