neděle 20. června 2010

Upřímná snaha o zachycováníOriginally uploaded by lipár.
Kdyby byly během jednoho týdne jen tři akce, budiž, ale dvě byly tentokrát hned v jeden den, téměř ve stejnou dobu.

Róbert Gál představil v úterý ve Fra české vydání svých knih Na křídlech a Agnomie. Pomohla mu v tom Ivana Myšková, která se postarala nejen o úvod, ale po vlastním autorově čtení také o kladení otázek. Na závěr bylo i krátké promítání záznamu z vystoupení Gálovy dnes už neexistující hudební skupiny.

Čtvrtek.

Na sedmou hodinu do Krásných ztrát, kde Revolver Revue představovala nejen nové vydání, ale také dvě nové knihy: básnickou Záznam Ladislava Puršla a první svazek knižního projektu Jedna věta (na popud RR si Ivan Matoušek zapisoval každý den během celého jednoho roku vždy jednu větu, obdobné svazky Víta Kremličky a Jaroslava Formánka budou následovat).

Na osmou pak do Fra, kde se slavil konec sezóny autorských čtení. Konečně došlo na představení knihy Martina Kubáta Je večer, vypusťte čerta! (už nyní získala ocenění Nejkrásnější kniha), Ivana Myšková se podělila o zajímavý příspěvek posluchačky ČRo 3 Vltava a zazpívaly Audiofenky (nevím jestli opravdu "princezny co čekaj až jim pár trpaslíků poradí", jak zpívají, ale každopádně uskupení, které umí během chvilky vytvořit neuvěřitelnou atmosféru).

Až do září tedy budou úterky ve Fra na chvilku bez autorských čtení. Jestli s tím nastává i pauza v přísunu delikates z kuchyně Erika Lukavského jsem se zapomněl zeptat. Upřímně doufám, že ne.

2 komentáře:

  1. Hleďme, v RR nejen objevili Twitter, ale i přišli na to, jak ho monetizovat.

    OdpovědětVymazat