úterý 5. června 2007

Oceán

(Učili nás ve škole, že lidé/firmy by měli pouštět na veřejnost potenciálně kontroverzní informace raději sami, než se tam dostanou v pozměněné podobě.)

Text k novém singlu Petra Koláře jsem napsal já. S Karlem Maříkem, který se podílí na vzniku jeho nové desky, se už znám delší dobu, iniciativa vzešla z jeho strany. Je to zajímavá zkušenost a možná budě těch textů více. Popový text vnímám jako žánr.

Update 14:38:
Corwex zmínil ukázku na idnesu. Ať víme, o čem je řeč - zde.

4 komentáře:

 1. ou jé:))
  oceán

  sak sa neni za co hanbit

  OdpovědětVymazat
 2. Doufám, že se neurazíš, ale ta krátká ukázka na iDnesu mě moc nepřesvědčila. Nevím ovšem, do jaké míry je to Kolářovou interpretací (z jeho projevu se osypávám).
  Jdu si to raděj odněkud odchytit celé, a rozhodně ti přeji práci na dalších "popinách". Jen bych byl nerad, kdyby byla nějak kompromisní a snažila se naplňovat šablony žánru.

  OdpovědětVymazat
 3. kalais: Přišlo mi fér přiznat se k tomu, protože je mi jasné, že ono to slučování vysokého a nízkého je vždycky trochu ožehavé. Jenže jako člověk, který je zároveň namočený do poezie i marketingu/reklamy/public relations , už si na to pomalu zvykám.

  corwex: Urážet se rozhodně nehodlám. Ale kompromis to je každopádně - beru to jako práci. To něco navíc, které v tom pro mě je, je zkušenost pasování slov na hudbu. A jak zjišťuji, není to vždycky úplně snadné vyhovět skladateli ("Tady to chce ještě slabiku.") i interpretovi ("Moc sykavek, to se špatně zpívá.").

  OdpovědětVymazat
 4. Teď už jen zbývá čekat, kdy se Ondra zapojí do showbizzu naplno a začne psát texty k novému muzikálu Michala Davida!

  OdpovědětVymazat